KRAKÓW UL. CYSTERSÓW 9
Administracja budynku

Kontakt telefoniczny
12-295-05-51


e-mail
kontakt@biurowiec-archetura.pl

informacje na temat wystaw
znajdują się na podstronie
wystawy
 

Koncepcja

O inwestycji » Koncepcja

W nazwie ARCHETURA kryje się nawiązanie do fundamentalnego dzieła Witruwiusza De Archetura (O architekturze ksiąg dziesięć). Traktat ten przez wieki był i nadal jest doskonałym drogowskazem dla badaczy teorii architektury i przede wszystkim nieocenionym źródłem inspiracji dla samych architektów. 

Budynek ma prostą, zwartą, uporządkowaną formę. Inspirację dla surowej, modernistycznej bryły zaczerpnęliśmy z archaicznej architektury Egiptu, Meksyku - a konkretniej architektury Majów. Ich daleką konsekwencją stał się właśnie europejski modernizm.
Front budynku nawiązuje do frontonów egipskich świątyń i historycznych łuków triumfalnych, dach - do pałaców renesansowych w Wenecji i Palma de Majorka.

Opracowując koncepcję biurowca staraliśmy się przede wszystkim dobrze dopasować zewnętrzny charakter budynku do kontekstu miejsca. 
Zrezygnowaliśmy z hiperskali zakładając powstanie obiektu kameralnego. W projekcie pozwoliliśmy przemówić nie tyle gabarytom, co raczej szlachetnym formom, materiałom i nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom. 

Biurowiec zewnętrznie nawiązywać ma do najstarszych budynków przy tej ulicy, czyli do budynków wzniesionych z ceramiki. Elewacja zostanie obłożona płytami ceramicznymi imitującymi ścianę ceglaną. To wysokiej jakości materiał wykończeniowy. Zapewnia doskonałe wietrzenie i ochronę budynku przed niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi.
Wykończenie stanowić będzie wysokiej klasy ślusarka aluminiowa.

Oryginalny jest pomysł na rozplanowanie wewnętrznej przestrzeni budynku. 
Z założenia ma on być nie tylko biurowcem, ale także interesującym punktem na mapie miasta.
To znakomite miejsce do organizowania konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń.
Dzięki otwartemu, ogólnodostępnemu atrium będą mogły odbywać się tutaj także różne ciekawe zdarzenia kulturalne, wystawy, koncerty, pokazy filmów, itp. 

W przypadku firmy pierwsze wrażenie o niej bardzo często buduje jej siedziba i lokalizacja.
Im ważniejsze jest dla nas to, jak jesteśmy postrzegani w naszym otoczeniu biznesowym, tym więcej uwagi powinniśmy poświęcić miejscu, w którym przyjmować będziemy klientów, dostawców, konkurentów czy nowych pracowników. 

Najemcom poszukującym niebanalnego miejsca pracy proponujemy prestiżową architekturę, doskonałą lokalizację oraz najwyższy standard i komfort lokali.
W epoce architektury globalnej oferujemy znacznie więcej niż powierzchnię do wynajęcia, budujemy wizualną tożsamość naszych Klientów.

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com